Verbouwing van start

20-08-2014 12:06

De geplande verbouwing kan dit najaar van start.
Ook deze zomer bleek weer dat vooral bij rouwdiensten, waarbij mensen vaak van ver komen, een toiletgelegenheid bij de kerk onmisbaar is. Ook de lekkage aan het dak moet nu echt gerepareerd worden en de kachel kan geen winter meer mee. Kortom, hoogste tijd. En het kan nu ook, alle vergunningen zijn rond en de financiering is voor de helft rond. Van de benodigde 81.500 euro hebben wij van diverse fondsen inmiddels 36.000 euro toegezegd gekregen. Wij hebben zelf 22.500 gespaard. Bijgevolg nog 23.000 euro te gaan. Wij vertrouwen erop dat ieder die onze kerk een warm hart toedraagt een extra gift wil overwegen.

De planning is in oktober te beginnen . Onder archeologische begeleiding wordt dan gegraven om de septictank en leidingen in de grond te brengen. Spannend of er wat gevonden wordt.  Daarna wordt rechts-onderin de toren een toilet gemaakt en links-onderin een mini-keukentje. Vervolgens wordt de lekkage van het dak veholpen en daarna de muren gerestaureerd. Als laatste wordt de nieuwe verwarming geïnstalleerd. We hebben gekozen voor electrische verwarming door middel van stralingspanelen onder de banken. Dit vanwege het geringe energiegebruik en de onopvallendheid in het interieur. Daarbij is deze verwarming heel goed voor het orgel, iets wat vaak een probleem is bij kerkverwarming. Als het goed is zijn alle werkzaamheden eind november afgerond.

Terug